PF2272-0R1J1
DigiKeys produktnummer
696-PF2272-0R1J1-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
PF2272-0R1J1
Beskrivning
RES CHAS MNT 0.1 OHM 5% 200W
Tillverkarens standardleveranstid
8 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
100 mOhms ±5% 200W Tjock film Chassimonterade resistorer
Kategori
Temperaturkoefficient
±100ppm/°C
Tillv.
Arbetstemperatur
-55°C-155°C
Serie
Egenskaper
Strömavkänning, flamsäker, fuktbeständig, pulsmotstånd, säkerhet
Förpackning
Rör
Beläggning, höljestyp
Aluminiumoxid
Artikelstatus
Aktiv
Monteringsfunktion
Flänsar
Resistans
100 mOhms
Storlek/dimension
L 1,496" x B 0,984" (38,00 x 25,00mm)
Tolerans
±5%
Höjd - monterad (max)
0,484" (12,30mm)
Effekt (Watt)
200W