PF2205-15RF1
DigiKeys produktnummer
696-1334-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
PF2205-15RF1
Beskrivning
RES 15 OHM 1% 50W TO220
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
15 Ohms ±1% 50W Hålmonterade resistorer TO-220-2 Strömavkänning, flamsäker, pulsmotstånd, säkerhet Tunnfilm
Temperaturkoefficient
±50ppm/°C
Serie
Arbetstemperatur
-55°C-155°C
Artikelstatus
Föråldrad
Storlek/dimension
L 0,417" x B 0,177" (10,60 x 4,50mm)
Tolerans
Höjd - monterad (max)
0,591" (15,00mm)