PWR221T-50-15R0F
DigiKeys produktnummer
118-PWR221T-50-15R0F-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
PWR221T-50-15R0F
Beskrivning
RES 15 OHM 1% 50W TO220
Tillverkarens standardleveranstid
20 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
15 Ohms ±1% 50W Hålmonterade resistorer TO-220-2 fullpack AEC-Q200, strömavkänning, pulsmotstånd Tjock film
EDA-/CAD-modeller
PWR221T-50-15R0F Modeller
Temperaturkoefficient
±100ppm/°C
Serie
Arbetstemperatur
-55°C-150°C
Leverantörens enhetsförpackning
TO-220
Resistans
Storlek/dimension
L 0,410" x B 0,125" (10,41 x 3,18mm)
Tolerans
Höjd - monterad (max)
0,760" (19,30mm)