PCR1206-10RJ1
DigiKeys produktnummer
696-PCR1206-10RJ1TR-ND - Remsa och spole (TR)
696-PCR1206-10RJ1CT-ND - Remsbit (CT)
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
PCR1206-10RJ1
Beskrivning
RES SMD 10 OHM 5% 1/3W 1206
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
10 Ohms ±5% 0,333W, 1/3W Chipresistor 1206 (metrisk 3216) Pulsmotstånd Tjock film
EDA-/CAD-modeller
PCR1206-10RJ1 Modeller
Kategori
Egenskaper
Pulsmotstånd
Tillv.
Temperaturkoefficient
±200ppm/°C
Serie
Arbetstemperatur
-55°C-155°C
Remsbit (CT)
Inkapsling/låda
1206 (metrisk 3216)
Artikelstatus
Föråldrad
Leverantörens enhetsförpackning
Resistans
Storlek/dimension
L 0,122" x B 0,061" (3,10 x 1,55mm)
Tolerans
Höjd - monterad (max)
0,026" (0,65mm)