CRS1206AJW-100ELF
DigiKeys produktnummer
CRS1206AJW-100ELFTR-ND - Remsa och spole (TR)
CRS1206AJW-100ELFCT-ND - Remsbit (CT)
CRS1206AJW-100ELFDKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
CRS1206AJW-100ELF
Beskrivning
RES 10 OHM 5% 1/2W 1206
Tillverkarens standardleveranstid
23 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
10 Ohms ±5% 0,5W, 1/2W Chipresistor 1206 (metrisk 3216) Svavelhindrande, AEC-Q200, pulsmotstånd Tjock film
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
CRS1206AJW-100ELF Modeller
Kategori
Egenskaper
Svavelhindrande, AEC-Q200, pulsmotstånd
Tillv.
Temperaturkoefficient
±200ppm/°C
Serie
Arbetstemperatur
-55°C-155°C
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
Inkapsling/låda
1206 (metrisk 3216)
Artikelstatus
Aktiv
Leverantörens enhetsförpackning
Resistans
Storlek/dimension
L 0,122" x B 0,063" (3,10 x 1,60mm)
Tolerans
Höjd - monterad (max)
0,026" (0,65mm)