PCR0805-470KJ1 har utgått och tillverkas inte längre.
Tillgängliga ersättningsprodukter:
Direkt
Stackpole Electronics Inc
I lager: 1 206
Datablad
Uppgradering
Vishay Dale
I lager: 2 190
Datablad
Uppgradering
Panasonic Industry
Panasonic Industry
I lager: 13
Vishay Dale
470 kOhms ±5% 0,25W, 1/4W Chipresistor 0805 (metrisk 2012) Pulsmotstånd Tjock film
PCR0805-470KJ1
DigiKeys produktnummer
696-PCR0805-470KJ1TR-ND - Remsa och spole (TR)
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
PCR0805-470KJ1
Beskrivning
RES SMD 470K OHM 5% 1/4W 0805
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
EDA-/CAD-modeller
PCR0805-470KJ1 Modeller
Kategori
Egenskaper
Pulsmotstånd
Tillv.
Temperaturkoefficient
±100ppm/°C
Serie
Arbetstemperatur
-55°C-155°C
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Inkapsling/låda
0805 (metrisk 2012)
Artikelstatus
Föråldrad
Leverantörens enhetsförpackning
Resistans
Storlek/dimension
L 0,079" x B 0,049" (2,00 x 1,25mm)
Tolerans
Höjd - monterad (max)
0,024" (0,60mm)