RPC0805JT470K
DigiKeys produktnummer
RPC0805JT470KTR-ND - Remsa och spole (TR)
RPC0805JT470KCT-ND - Remsbit (CT)
RPC0805JT470KDKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
RPC0805JT470K
Beskrivning
RES 470K OHM 5% 1/4W 0805
Detaljerad beskrivning
470 kOhms ±5% 0,25W, 1/4W Chipresistor 0805 (metrisk 2012) AEC-Q200, pulsmotstånd Tjock film
EDA-/CAD-modeller
RPC0805JT470K Modeller
Temperaturkoefficient
±100ppm/°C
Serie
Arbetstemperatur
-55°C-155°C
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
Storlek/dimension
L 0,079" x B 0,049" (2,00 x 1,25mm)
Tolerans
Höjd - monterad (max)
0,024" (0,60mm)