RT9013-25GB är tillgänglig för köp men finns normalt inte i lager.
Tillgängliga ersättningsprodukter:
Similar
Analog Devices Inc.
I lager: 20 987
Datablad
Similar
Analog Devices Inc.
I lager: 2 831
Datablad
Microchip Technology
Texas Instruments
Texas Instruments
PMIC - spänningsregulatorer - linjära Positiv Fast 1 Utgång 500mA SOT-23-5
What is a Voltage Regulator Another Teaching Moment | Digi-Key Electronics
RT9013-25GB
DigiKeys produktnummer
1028-RT9013-25GBTR-ND - Remsa och spole (TR)
1028-RT9013-25GBCT-ND - Remsbit (CT)
1028-RT9013-25GBDKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
RT9013-25GB
Beskrivning
IC REG LINEAR 2.5V 500MA SOT23-5
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Kategori
Ström - utgång
Tillv.
Vilström - (Iq)
50 µA
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
PSRR
50dB (10kHz)
Artikelstatus
Senaste tidpunkt för inköp
Styrfunktioner
Aktivera
Utgångskonfiguration
Skyddsfunktioner
Överström, övertemperatur
Utgångstyp
Arbetstemperatur
-40°C-85°C
Antal regulatorer
1
Monteringstyp
Ytmontering
Spänning - ingång (max)
5,5V
Inkapsling/låda
SC-74A, SOT-753
Spänning - utspänning (min/fast)
2,5V
Leverantörens enhetsförpackning
SOT-23-5
Spänning - spänningsfall (max)
0,4V vid 500mA