RT9013-12GB
DigiKeys produktnummer
1028-1053-2-ND - Remsa och spole (TR)
1028-1053-1-ND - Remsbit (CT)
1028-1053-6-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
RT9013-12GB
Beskrivning
IC REG LINEAR 1.2V 500MA SOT23-5
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
PMIC - spänningsregulatorer - linjära Positiv Fast 1 Utgång 500mA SOT-23-5
Kategori
Ström - utgång
Tillv.
Vilström - (Iq)
50 µA
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
PSRR
50dB (10kHz)
Artikelstatus
Senaste tidpunkt för inköp
Styrfunktioner
Aktivera
Utgångskonfiguration
Skyddsfunktioner
Överström, övertemperatur
Utgångstyp
Arbetstemperatur
-40°C-85°C
Antal regulatorer
1
Monteringstyp
Ytmontering
Spänning - ingång (max)
5,5V
Inkapsling/låda
SC-74A, SOT-753
Spänning - utspänning (min/fast)
1,2V
Leverantörens enhetsförpackning
SOT-23-5
Spänning - spänningsfall (max)
0,4V vid 500mA