ADP121-AUJZ12R7
DigiKeys produktnummer
ADP121-AUJZ12R7TR-ND - Remsa och spole (TR)
ADP121-AUJZ12R7CT-ND - Remsbit (CT)
ADP121-AUJZ12R7DKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
ADP121-AUJZ12R7
Beskrivning
IC REG LIN 1.2V 150MA TSOT-23-5
Tillverkarens standardleveranstid
10 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
PMIC - spänningsregulatorer - linjära Positiv Fast 1 Utgång 150mA TSOT-23-5
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
ADP121-AUJZ12R7 Modeller
Kategori
Vilström - (Iq)
21 µA
Tillv.
Ström - drift (max)
40 µA
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
PSRR
70dB (10kHz)
Artikelstatus
Aktiv
Styrfunktioner
Aktivera
Utgångskonfiguration
Skyddsfunktioner
Överström, övertemperatur, underspänningslåsning (UVLO)
Utgångstyp
Arbetstemperatur
-40°C-125°C
Antal regulatorer
1
Monteringstyp
Ytmontering
Spänning - ingång (max)
5,5V
Inkapsling/låda
SOT-23-5 smal, TSOT-23-5
Spänning - utspänning (min/fast)
1,2V