RV1S9260ACCSP-10YC#KC0
DigiKeys produktnummer
559-RV1S9260ACCSP-10YC#KC0TR-ND - Remsa och spole (TR)
559-RV1S9260ACCSP-10YC#KC0CT-ND - Remsbit (CT)
559-RV1S9260ACCSP-10YC#KC0DKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
RV1S9260ACCSP-10YC#KC0
Beskrivning
OPTOISOLTR 5KV PUSH PULL 5-LSSO
Detaljerad beskrivning
Optoisolatorer - logikutgång 15Mbit/s Push-Pull, totempåle 5000Vrms 1 kanaler 50kV/µs CMTI 5-LSSO
Kategori
Datahastighet
15Mbit/s
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
Spänning - fram (Vf) (Typ)
1,55V
Ström - DC fram (If) (max)
20mA
Spänning - källa
2,7V-5,5V
Spänning - isolering
5000Vrms
Arbetstemperatur
-40°C-125°C
Common Mode-undertryckning, transient (min)
50kV/µs
Monteringstyp
Ytmontering
Ingångstyp
DC
Inkapsling/låda
5-SMD, måsvinge
Utgångstyp
Push-Pull, totempåle
Leverantörens enhetsförpackning
5-LSSO
Ström - utgång/kanal
10 mA