RV1S9160ACCSP-100C#SC0
DigiKeys produktnummer
RV1S9160ACCSP-100C#SC0-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
RV1S9160ACCSP-100C#SC0
Beskrivning
OPTOISOLTR 3.75KV CMOS 5-SO
Tillverkarens standardleveranstid
12 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Optoisolatorer - logikutgång 15Mbit/s CMOS 3750Vrms 1 kanaler 50kV/µs CMTI 5-SO
Kategori
Utbredningsfördröjning tpLH / tpHL (max)
60ns, 60ns
Tillverkare
Renesas Electronics Corporation
Stig/falltid (typ)
5ns, 5ns
Förpackning
Band (byggindustri)
Spänning - fram (Vf) (Typ)
1,55V
Artikelstatus
Aktiv
Ström - DC fram (If) (max)
6mA
Antal kanaler
1
Spänning - källa
2,7V-5,5V
Ingångar - sida 1/sida 2
1/0
Arbetstemperatur
-40°C-125°C
Spänning - isolering
3750Vrms
Monteringstyp
Ytmontering
Common Mode-undertryckning, transient (min)
50kV/µs
Inkapsling/låda
6-SOIC (Bredd 0,173", 4,40mm), 5 stift
Utgångstyp
CMOS
Leverantörens enhetsförpackning
5-SO
Ström - utgång/kanal
10 mA