RBE111N10R1SZN2#HB0 är slut i lager och kan restnoteras.
Tillgängliga ersättningsprodukter:
Parametrisk ekvivalent
Renesas Electronics Corporation
I lager: 0
Datablad
Ny produkt
Bilden för RBE111N10R1SZN2#HB0 är inte tillgänglig
RBE111N10R1SZN2#HB0
DigiKeys produktnummer
559-RBE111N10R1SZN2#HB0TR-ND - Remsa och spole (TR)
559-RBE111N10R1SZN2#HB0CT-ND - Remsbit (CT)
559-RBE111N10R1SZN2#HB0DKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
RBE111N10R1SZN2#HB0
Beskrivning
MOSFET N-CH 100V 40A SO8-FL
Tillverkarens standardleveranstid
12 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
N-kanal 100 V 40 A (Tc) 57W (Tc) Ytmontering, vätbar sida μSO8-FL
Kategori
Vgs(th) (Max) @ Id
4V vid 28µA
Tillv.
Gateladdning (Qg) (Max) @ Vgs
27 nC @ 10 V
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
Vgs (Max)
±20V
Artikelstatus
Aktiv
Ingångskapacitans (Ciss) (Max) @ Vds
1700 pF @ 50 V
FET-typ
Effektförlust (max)
57W (Tc)
Teknologi
Arbetstemperatur
-55°C-175°C (TJ)
Drain till source-spänning (Vdss)
100 V
Monteringstyp
Ytmontering, vätbar sida
Ström - kontinuerlig drain (Id) @ 25°C
Leverantörens enhetsförpackning
μSO8-FL
Drivspänning (max Rds On, min. Rds On)
10V
Inkapsling/låda
Rds On (max) @ Id, Vgs
11,1mOhm vid 20A, 10V