RACPRO1-T480/48
DigiKeys produktnummer
945-RACPRO1-T480/48-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
RACPRO1-T480/48
Beskrivning
480W AC/DC-CONVERTER 'DIN-RAIL'
Tillverkarens standardleveranstid
7 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
AC eller DC Nätaggregat för DIN-skena 1 Utgångar 48V 10A
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
RACPRO1-T480/48 Modeller
Kategori
Effekt (Watt)
480W
Tillverkare
Recom Power
Spänning - isolering
3.5 kV
Serie
Tillämpningar
ITE (kommersiell), laboratorier
Effektivitet
94%
Artikelstatus
Aktiv
Arbetstemperatur
-40°C-70°C (med nedstämpling)
Ingångstyp
AC eller DC
Egenskaper
Justerbar utgång, IP20, PFC, universalingång
Storlek/dimension
L 6,13" x B 2,05" x H 5,31" (155,7 x 52 x 135mm)
AC-spänning - Ingång
320-575VAC (3-fas)
Godkännande myndighet
CB, CE, CSA, EN, IEC, UL
DC-spänning - Ingång (Min)
450V
Standardnummer
61010-1; 62368-1
DC-spänning - Ingång (Max)
815V
Minsta tillåtna belastning
Nej
Spänning - utspänning 1
48V
Basproduktens nummer
Ström - utgång (max)
10A