RA3-241503D/SMD
DigiKeys produktnummer
945-RA3-241503D/SMD-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
RA3-241503D/SMD
Beskrivning
DC DC CONVERTER 15V 3V 3W
Tillverkarens standardleveranstid
12 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Isolerad modul DC-DC-omvandlare 2 Utgång 15V 3V 100mA, 500mA 21,6V - 26,4V Ingång
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
RA3-241503D/SMD Modeller
Kategori
Spänning - utspänning 2
3V
Tillv.
Ström - utgång (max)
100mA, 500mA
Serie
Effekt (Watt)
3 W
Förpackning
Rör
Spänning - isolering
5.2 kV
Artikelstatus
Aktiv
Tillämpningar
ITE (kommersiell)
Typ
Isolerad modul
Arbetstemperatur
-40°C-85°C
Antal utgångar
2
Effektivitet
80%
Spänning - ingång (min)
21,6V
Monteringstyp
Ytmontering
Spänning - ingång (max)
26,4V
Inkapsling/låda
16-SMD modul, 6 stift
Spänning - utspänning 1
Storlek/dimension
L 0,92" x B 0,59" x H 0,33" (23,4 x 15,0 x 8,5mm)