RACM15E-05SK/PMAD-CTN
DigiKeys produktnummer
945-RACM15E-05SK/PMAD-CTN-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
RACM15E-05SK/PMAD-CTN
Beskrivning
AC/DC CONVERTER 5V 15W
Tillverkarens standardleveranstid
26 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Kapslad AC DC-omvandlare 1 Utgång 5V 80-275VAC, 120-370VDC Ingång
Kategori
Tillämpningar
Hushållsapparater, ITE (kommersiell), medicin
Tillv.
Spänning - isolering
4.2 kV
Serie
Effektivitet
82%
Arbetstemperatur
-40°C-85°C (med nedstämpling)
Artikelstatus
Aktiv
Egenskaper
Bottenplatta, DC-ingångskompatibel, PFC, universalingång
Typ
Kapslad
Monteringstyp
Chassifäste/DIN-skena
Storlek/dimension
L 3,20" x B 1,00" x H 1,10" (81,3 x 25,4 x 27,9mm)
Spänning - ingång
80-275VAC, 120-370VDC
Godkännande myndighet
CB Scheme, CE, cURus, FCC, UKCA
Spänning - utspänning 1
5V
Standardnummer
60335-1; 60601-1; 62368-1
Ström - Utgång 1
3 A