P1166.473NLT
DigiKeys produktnummer
553-P1166.473NLTTR-ND - Remsa och spole (TR)
553-P1166.473NLTCT-ND - Remsbit (CT)
553-P1166.473NLTDKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
P1166.473NLT
Beskrivning
FIXED IND 47UH 830MA 260 MOHM
Tillverkarens standardleveranstid
11 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
47 µH Avskärmad Trådlindad Induktor 830 mA Max. 260mOhm Icke standard
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
P1166.473NLT Modeller
Kategori
Skärmning
Avskärmad
Tillv.
Likströmsresistans (DCR)
Max. 260mOhm
Serie
Frekvens - självresonant
12MHz
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
Arbetstemperatur
-40°C-130°C
Artikelstatus
Aktiv
Induktansfrekvens - test
100 kHz
Typ
Trådlindad
Monteringstyp
Ytmontering
Induktans
Inkapsling/låda
Icke standard
Tolerans
±20%
Storlek/dimension
L 0,297" x B 0,297" (7,54 x 7,54mm)
Strömklassning (Ampere)
Höjd - monterad (max)
0,138" (3,51mm)
Ström - mättnadsström (Isat)
830mA