PC375-2C-12S4-X
DigiKeys produktnummer
2634-PC375-2C-12S4-X-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
PC375-2C-12S4-X
Beskrivning
RELAY GEN PURPOSE DPDT 8A 12V
Tillverkarens standardleveranstid
16 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
General Purpose Relä DPDT (2 Form C) 12VDC Spiral Genomgående hål
Kategori
Termineringstyp
PC-stift
Tillv.
Tätningsklassning
Tätad - fullt
Serie
Spiralisolering
Klass F
Förpackning
Rör
Aktiveringsnivå spänning
8,4VDC
Artikelstatus
Aktiv
Frigöringsnivå spänning
1,2VDC
Monteringstyp
Drifttid
15 ms
Spolspänning
Frånslagstid
8 ms
Kontaktform
DPDT (2 Form C)
Arbetstemperatur
-40°C-85°C
Kontaktklassning (ström)
8 A
Kontaktmaterial
Silvertennoxid (AgSnO)
Switchspänning
380VAC, 110VDC - Max..
Godkännande myndighet
cURus
Last - Max. switchning
6080VA, 1760W
Relätyp
Spolström
34.2 mA
Spolresistans
351 Ohms