PC323-12H-X
DigiKeys produktnummer
2634-PC323-12H-X-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
PC323-12H-X
Beskrivning
RELAY TELECOM DPDT 2A 12V
Tillverkarens standardleveranstid
14 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Telekom Relä DPDT (2 Form C) 12VDC Spiral Genomgående hål
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
PC323-12H-X Modeller
Kategori
Termineringstyp
PC-stift
Tillv.
Spiralisolering
Klass B
Serie
Aktiveringsnivå spänning
9VDC
Förpackning
Rör
Frigöringsnivå spänning
1,2VDC
Artikelstatus
Aktiv
Drifttid
4.5 ms
Monteringstyp
Frånslagstid
1.5 ms
Spolspänning
Arbetstemperatur
-40°C-85°C
Kontaktform
DPDT (2 Form C)
Kontaktmaterial
Silvernickel (AgNi), guld (Au)
Kontaktklassning (ström)
3 A
Godkännande myndighet
cURus
Switchspänning
250VAC, 48VDC - Max..
Relätyp
Last - Max. switchning
750VA, 144W
Spolresistans
720 Ohms
Spolström
16.7 mA