NC4EBD-P-DC24V
DigiKeys produktnummer
255-2237-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
NC4EBD-P-DC24V
Beskrivning
RELAY GEN PURPOSE 4PDT 5A 24V
Detaljerad beskrivning
General Purpose Relä 4PDT (4 Form C) 24VDC Spiral Genomgående hål
Aktiveringsnivå spänning
19,2VDC
Förpackning
Tråg
Frigöringsnivå spänning
2,4VDC
Arbetstemperatur
-40°C-55°C
Kontaktklassning (ström)
5 A
Switchspänning
250VAC - Max..
Spolresistans
800 Ohms
Spolström
30 mA