JW1AFSN-DC12V-TV-F | |
|---|---|
DigiKeys produktnummer | 255-2943-ND |
Tillverkare | |
Tillverkarens produktnummer | JW1AFSN-DC12V-TV-F |
Beskrivning | RELAY GEN PURPOSE SPST 10A 12V |
Tillverkarens standardleveranstid | 24 veckor |
Kundreferens | |
Detaljerad beskrivning | General Purpose Relä SPST-NO (1 Form A) 12VDC Spiral Genomgående hål |
Datablad | Datablad |
Kategori | Termineringstyp PC-stift |
Tillv. | Tätningsklassning Tätad - fullt |
Serie | Spiralisolering Klass E |
Förpackning Box | Aktiveringsnivå spänning 8,4VDC |
Artikelstatus Aktiv | Frigöringsnivå spänning 1,2VDC |
Monteringstyp | Drifttid 15 ms |
Spolspänning | Frånslagstid 5 ms |
Kontaktform SPST-NO (1 Form A) | Arbetstemperatur -40°C-60°C |
Kontaktklassning (ström) 10 A | Kontaktmaterial Silvertennoxid (AgSnO) |
Switchspänning 250VAC, 30VDC - Max.. | Godkännande myndighet CQC, CSA, UR, VDE |
Last - Max. switchning 2500VA, 300W | Relätyp |
Spolström 44 mA | Spolresistans 270 Ohms |