ERJ-U06F75R0V
DigiKeys produktnummer
10-ERJ-U06F75R0VTR-ND - Remsa och spole (TR)
10-ERJ-U06F75R0VCT-ND - Remsbit (CT)
10-ERJ-U06F75R0VDKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
ERJ-U06F75R0V
Beskrivning
RES 75 OHM 1% 1/8W 0805
Detaljerad beskrivning
75 Ohms ±1% 0,125W, 1/8W Chipresistor 0805 (metrisk 2012) Svavelhindrande, AEC-Q200 Tjock film
EDA-/CAD-modeller
ERJ-U06F75R0V Modeller
Temperaturkoefficient
±100ppm/°C
Serie
Arbetstemperatur
-55°C-155°C
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
Inkapsling/låda
0805 (metrisk 2012)
Storlek/dimension
L 0,079" x B 0,049" (2,00 x 1,25mm)
Tolerans
Höjd - monterad (max)
0,028" (0,70mm)