SFR10EZPF75R0
DigiKeys produktnummer
846-SFR10EZPF75R0TR-ND - Remsa och spole (TR)
846-SFR10EZPF75R0CT-ND - Remsbit (CT)
846-SFR10EZPF75R0DKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
SFR10EZPF75R0
Beskrivning
RES SMD 75 OHM 1% 1/8W 0805
Tillverkarens standardleveranstid
8 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
75 Ohms ±1% 0,125W, 1/8W Chipresistor 0805 (metrisk 2012) Svavelhindrande, AEC-Q200 Tjock film
Kategori
Egenskaper
Svavelhindrande, AEC-Q200
Tillv.
Temperaturkoefficient
±100ppm/°C
Serie
Arbetstemperatur
-55°C-155°C
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
Inkapsling/låda
0805 (metrisk 2012)
Artikelstatus
Aktiv
Leverantörens enhetsförpackning
Resistans
Storlek/dimension
L 0,079" x B 0,049" (2,00 x 1,25mm)
Tolerans
Höjd - monterad (max)
0,026" (0,65mm)