ERJ-1GEF1051C
DigiKeys produktnummer
P1.05KABTR-ND - Remsa och spole (TR)
P1.05KABCT-ND - Remsbit (CT)
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
ERJ-1GEF1051C
Beskrivning
RES SMD 1.05K OHM 1% 1/20W 0201
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
1.05 kOhms ±1% 0,05W, 1/20W Chipresistor 0201 (metrisk 0603) Tjock film
EDA-/CAD-modeller
ERJ-1GEF1051C Modeller
Kategori
Temperaturkoefficient
±200ppm/°C
Tillv.
Arbetstemperatur
-55°C-125°C
Serie
Inkapsling/låda
0201 (metrisk 0603)
Artikelstatus
Föråldrad
Storlek/dimension
L 0,024" x B 0,012" (0,60 x 0,30mm)
Resistans
Höjd - monterad (max)
0,010" (0,26mm)