EEE-1HA3R3SR
DigiKeys produktnummer
PCE3926TR-ND - Remsa och spole (TR)
PCE3926CT-ND - Remsbit (CT)
PCE3926DKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
EEE-1HA3R3SR
Beskrivning
CAP ALUM 3.3UF 20% 50V SMD
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
3.3 µF 50 V Elektrolytkondensatorer aluminium Radial, kapsling - SMD 2000tim vid 85°C
EDA-/CAD-modeller
EEE-1HA3R3SR Modeller
Rippelström @ låg frekvens
16 mA @ 120 Hz
Rippelström @ hög frekvens
27.2 mA @ 10 kHz
Artikelstatus
Inte för nya designer
Storlek/dimension
0,157" diam. (4,00mm)
Kapacitans
Höjd - monterad (max)
0,213" (5,40mm)
Tolerans
±20%
Monteringsyta vid ytmontering
L 0,169" x B 0,169" (4,30 x 4,30mm)
Spänning - märkt
50 V
Monteringstyp
Livslängd @ temp.
2000tim vid 85°C
Inkapsling/låda
Radial, kapsling - SMD
Arbetstemperatur
-40°C-85°C