EEE-HD1H3R3R
DigiKeys produktnummer
PCE4974TR-ND - Remsa och spole (TR)
PCE4974CT-ND - Remsbit (CT)
PCE4974DKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
EEE-HD1H3R3R
Beskrivning
CAP ALUM 3.3UF 20% 50V SMD
Tillverkarens standardleveranstid
31 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
3.3 µF 50 V Elektrolytkondensatorer aluminium Radial, kapsling - SMD 5000tim vid 105°C
EDA-/CAD-modeller
EEE-HD1H3R3R Modeller
Rippelström @ låg frekvens
16 mA @ 120 Hz
Rippelström @ hög frekvens
27.2 mA @ 10 kHz
Artikelstatus
Aktiv
Impedans
12 Ohms
Kapacitans
Storlek/dimension
0,157" diam. (4,00mm)
Tolerans
±20%
Höjd - monterad (max)
0,240" (6,10mm)
Spänning - märkt
50 V
Monteringsyta vid ytmontering
L 0,169" x B 0,169" (4,30 x 4,30mm)
Livslängd @ temp.
5000tim vid 105°C
Monteringstyp
Arbetstemperatur
-40°C-105°C