EEE-1CA100AR | |
|---|---|
Tillverkare | |
Tillverkarens produktnummer | EEE-1CA100AR |
Beskrivning | CAP ALUM 10UF 20% 16V SMD |
Kundreferens | |
Detaljerad beskrivning | 10 µF 16 V Elektrolytkondensatorer aluminium Radial, kapsling - SMD 2000tim vid 85°C |
Datablad | Datablad |
EDA-/CAD-modeller | EEE-1CA100AR Modeller |
Kategori | Klassificeringar |
Tillv. | Tillämpningar |
Serie | Rippelström @ låg frekvens 28 mA @ 120 Hz |
Förpackning Remsa och spole (TR) Remsbit (CT) Digi-Reel® | Rippelström @ hög frekvens 47.6 mA @ 10 kHz |
Artikelstatus Inte för nya designer | Storlek/dimension 0,157" diam. (4,00mm) |
Kapacitans | Höjd - monterad (max) 0,217" (5,50mm) |
Tolerans ±20% | Monteringsyta vid ytmontering L 0,169" x B 0,169" (4,30 x 4,30mm) |
Spänning - märkt 16 V | Monteringstyp |
Livslängd @ temp. 2000tim vid 85°C | Inkapsling/låda Radial, kapsling - SMD |
Arbetstemperatur -40°C-85°C | Basproduktens nummer |