CB1AH-M-12V
DigiKeys produktnummer
255-2079-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
CB1AH-M-12V
Beskrivning
RELAY AUTOMOTIVE SPST 70A 12V
Tillverkarens standardleveranstid
24 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Fordonsreläer SPST-NO (1 Form A) 12VDC Spolar Chassimontering
Kategori
Frigöringsnivå spänning
1,2VDC
Serie
Frånslagstid
Egenskaper
Tätad - fullt
Monteringstyp
Chassimontering
Termineringstyp
Snabbkontakt - 0,250"/0,375"
Spolström
150 mA
Arbetstemperatur
-40°C-85°C
Spolspänning
12VDC
Spoleffekt
1,8W
Kontaktklassning (ström)
70 A
Spolresistans
80 Ohms
Switchspänning
14VDC - Nom
Basproduktens nummer
Aktiveringsnivå spänning
7VDC