CB1-R-WM-24V
DigiKeys produktnummer
CB1-R-WM-24V-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
CB1-R-WM-24V
Beskrivning
RELAY AUTOMOTIVE SPDT 20A 24V
Tillverkarens standardleveranstid
16 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Fordonsreläer SPDT (1 Form C) 24VDC Spolar Chassimontering
Kategori
Frigöringsnivå spänning
2,4VDC
Egenskaper
Resistor, tätad - helt
Monteringstyp
Chassimontering
Termineringstyp
Snabbkontakt - 0,250" (6,3mm)
Spolström
84 mA
Arbetstemperatur
-40°C-85°C
Spolspänning
24VDC
Kontaktform
SPDT (1 Form C)
Spoleffekt
2W
Kontaktklassning (ström)
20 A
Spolresistans
287 Ohms
Switchspänning
28VDC - Nom
Basproduktens nummer
Aktiveringsnivå spänning
14VDC