TQ2-L2-24V
DigiKeys produktnummer
255-1009-5-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
TQ2-L2-24V
Beskrivning
RELAY TELECOM DPDT 1A 24V
Tillverkarens standardleveranstid
48 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Telekom Relä DPDT (2 Form C) Genomgående hål
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
TQ2-L2-24V Modeller
Kategori
Spoltyp
Låsning, dubbel spole
Tillverkare
Panasonic Electric Works
Termineringstyp
PC-stift
Serie
Aktiveringsnivå spänning
18VDC
Förpackning
Rör
Drifttid
3 ms
Artikelstatus
Aktiv
Frånslagstid
3 ms
Monteringstyp
Genomgående hål
Arbetstemperatur
-40°C-70°C
Spolspänning
24VDC
Kontaktmaterial
Silver (Ag), guld (Au)
Kontaktform
DPDT (2 Form C)
Godkännande myndighet
CSA, UR
Kontaktklassning (ström)
1 A
Relätyp
Telekom
Switchspänning
125VAC, 110VDC - Max..
Spolresistans
1.92 kOhms
Last - Max. switchning
125VA, 110W
Basproduktens nummer
Spolström
12.5 mA