NC4EBD-JP-DC12V
DigiKeys produktnummer
255-2827-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
NC4EBD-JP-DC12V
Beskrivning
RELAY GEN PURPOSE 4PDT 5A 12V
Tillverkarens standardleveranstid
16 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
General Purpose Relä 4PDT (4 Form C) 12VDC Spiral Genomgående hål
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
NC4EBD-JP-DC12V Modeller
Kategori
Termineringstyp
PC-stift
Tillv.
Tätningsklassning
Tätad - fullt
Serie
Aktiveringsnivå spänning
9,6VDC
Förpackning
Tråg
Frigöringsnivå spänning
1,2VDC
Artikelstatus
Aktiv
Drifttid
20 ms
Monteringstyp
Frånslagstid
10 ms
Spolspänning
Arbetstemperatur
-40°C-55°C
Kontaktform
4PDT (4 Form C)
Kontaktmaterial
Silvernickel (AgNi), guld (Au)
Kontaktklassning (ström)
5 A
Godkännande myndighet
CSA, UR
Switchspänning
250VAC - Max..
Relätyp
Last - Max. switchning
1250VA
Spolresistans
200 Ohms
Spolström
60 mA