JW1AFSN-DC12V-TV-F
DigiKeys produktnummer
255-2943-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
JW1AFSN-DC12V-TV-F
Beskrivning
RELAY GEN PURPOSE SPST 10A 12V
Tillverkarens standardleveranstid
24 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
General Purpose Relä SPST-NO (1 Form A) 12VDC Spiral Genomgående hål
Kategori
Termineringstyp
PC-stift
Tillv.
Tätningsklassning
Tätad - fullt
Serie
Spiralisolering
Klass E
Förpackning
Box
Aktiveringsnivå spänning
8,4VDC
Artikelstatus
Aktiv
Frigöringsnivå spänning
1,2VDC
Monteringstyp
Drifttid
15 ms
Spolspänning
Frånslagstid
5 ms
Kontaktform
SPST-NO (1 Form A)
Arbetstemperatur
-40°C-60°C
Kontaktklassning (ström)
10 A
Kontaktmaterial
Silvertennoxid (AgSnO)
Switchspänning
250VAC, 30VDC - Max..
Godkännande myndighet
CQC, CSA, UR, VDE
Last - Max. switchning
2500VA, 300W
Relätyp
Spolström
44 mA
Spolresistans
270 Ohms