HE1AN-W-DC24V-Y6
DigiKeys produktnummer
255-5247-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
HE1AN-W-DC24V-Y6
Beskrivning
RELAY GEN PURPOSE SPST 90A 24V
Tillverkarens standardleveranstid
25 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
General Purpose Relä SPST-NO (1 Form A) 24VDC Spiral Genomgående hål
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
HE1AN-W-DC24V-Y6 Modeller
Kategori
Spoltyp
Ej låsande
Tillv.
Termineringstyp
PC-stift
Serie
Aktiveringsnivå spänning
16,8VDC
Förpackning
Bulk
Frigöringsnivå spänning
2,4VDC
Artikelstatus
Aktiv
Drifttid
30 ms
Monteringstyp
Frånslagstid
10 ms
Spolspänning
Arbetstemperatur
-50°C-55°C
Kontaktform
SPST-NO (1 Form A)
Kontaktmaterial
Silvernickel (AgNi)
Kontaktklassning (ström)
90 A
Godkännande myndighet
CSA, cURus, VDE
Switchspänning
490VAC, 48VDC - Max..
Relätyp
Last - Max. switchning
44 100VA, 4320W
Spolresistans
300 Ohms
Spolström
80 mA