CB1AHF-D-24V
DigiKeys produktnummer
CB1AHF-D-24V-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
CB1AHF-D-24V
Beskrivning
CB RELAY 1 FORM A 24V
Tillverkarens standardleveranstid
16 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Fordonsreläer SPST-NO (1 Form A) 24VDC Spolar För uttag
Kategori
Aktiveringsnivå spänning
14VDC
Frigöringsnivå spänning
2,4VDC
Egenskaper
Diod, tätad - flusskydd
Monteringstyp
För uttag
Termineringstyp
Instickning, snabbkontakt - flera storlekar
Spolström
75 mA
Arbetstemperatur
-40°C-85°C
Spolspänning
24VDC
Spoleffekt
1,8W
Kontaktklassning (ström)
20 A
Spolresistans
320 Ohms
Switchspänning
28VDC - Nom