CB1AH-D-M-12V
DigiKeys produktnummer
CB1AH-D-M-12V-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
CB1AH-D-M-12V
Beskrivning
CB RELAY 1 FORM A 12V
Tillverkarens standardleveranstid
16 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Fordonsreläer SPST-NO (1 Form A) 12VDC Spolar Chassimontering
Kategori
Aktiveringsnivå spänning
7VDC
Tillverkare
Panasonic Electric Works
Frigöringsnivå spänning
1,2VDC
Serie
Drifttid
15 ms
Förpackning
Bulk
Egenskaper
Diod, tätad - helt
Artikelstatus
Aktiv
Monteringstyp
Chassimontering
Spoltyp
Ej låsande
Termineringstyp
Snabbkontakt - 0,250"/0,375"
Spolström
150 mA
Arbetstemperatur
-40°C-85°C
Spolspänning
12VDC
Kontaktmaterial
Silverlegering, kadmiumfri
Kontaktform
SPST-NO (1 Form A)
Spoleffekt
1,8W
Kontaktklassning (ström)
70 A
Spolresistans
80 Ohms
Switchspänning
14VDC - Nom