CB1A-P-12V
DigiKeys produktnummer
255-1834-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
CB1A-P-12V
Beskrivning
RELAY AUTOMOTIVE SPST 40A 12V
Tillverkarens standardleveranstid
24 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Fordonsreläer SPST-NO (1 Form A) 12VDC Spolar Genomgående hål
Kategori
Frigöringsnivå spänning
1,2VDC
Tillverkare
Panasonic Electric Works
Drifttid
15 ms
Serie
Frånslagstid
15 ms
Förpackning
Bulk
Egenskaper
Tätad - fullt
Artikelstatus
Aktiv
Monteringstyp
Genomgående hål
Spoltyp
Ej låsande
Termineringstyp
PC-stift
Spolström
117 mA
Arbetstemperatur
-40°C-85°C
Spolspänning
12VDC
Kontaktmaterial
Silverlegering, kadmiumfri
Kontaktform
SPST-NO (1 Form A)
Spoleffekt
1,4W
Kontaktklassning (ström)
40 A
Spolresistans
103 Ohms
Switchspänning
14VDC - Nom
Basproduktens nummer
Aktiveringsnivå spänning
7VDC