CB1-R-M-12V
DigiKeys produktnummer
255-2163-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
CB1-R-M-12V
Beskrivning
RELAY AUTOMOTIVE SPDT 40A 12V
Tillverkarens standardleveranstid
24 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Fordonsreläer SPDT (1 Form C) 12VDC Spolar Chassimontering
Kategori
Frigöringsnivå spänning
1,2VDC
Egenskaper
Resistor, tätad - helt
Monteringstyp
Chassimontering
Termineringstyp
Snabbkontakt - 0,250" (6,3mm)
Spolström
134 mA
Arbetstemperatur
-40°C-85°C
Spolspänning
12VDC
Kontaktform
SPDT (1 Form C)
Spoleffekt
1,6W
Kontaktklassning (ström)
40 A
Spolresistans
89.5 Ohms
Switchspänning
14VDC - Nom
Basproduktens nummer
Aktiveringsnivå spänning
7VDC