CA1A-12V-C-5
DigiKeys produktnummer
255-5273-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
CA1A-12V-C-5
Beskrivning
RELAY AUTOMOTIVE SPST 30A 12V
Tillverkarens standardleveranstid
20 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Fordonsreläer SPST-NO (1 Form A) 12VDC Spolar För uttag
Kategori
Aktiveringsnivå spänning
8VDC
Tillverkare
Panasonic Electric Works
Frigöringsnivå spänning
0,6VDC
Serie
Drifttid
10 ms
Förpackning
Bulk
Frånslagstid
10 ms
Artikelstatus
Aktiv
Monteringstyp
För uttag
Spoltyp
Ej låsande
Termineringstyp
Instickning
Spolström
150 mA
Arbetstemperatur
-30°C-80°C
Spolspänning
12VDC
Kontaktmaterial
Silverlegering, kadmiumfri
Kontaktform
SPST-NO (1 Form A)
Spoleffekt
1,8W
Kontaktklassning (ström)
30 A
Spolresistans
80 Ohms
Switchspänning
16VDC - Max.