ODB6015-12HHB02A
ODB6015-12HHB02A
ODB6015-12HHB02A
DigiKeys produktnummer
1053-1683-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
ODB6015-12HHB02A
Beskrivning
FAN BLOWER 57.25X15.2MM 12VDC
Detaljerad beskrivning
Fläkt Fläkt 12VDC Rektangulär/avrundad - L 57,25 x H 50,37mm Kula 7,4 CFM (0,207m³/min) 3 trådledare
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
ODB6015-12HHB02A Modeller
Kategori
Brus
44,0dB
Tillv.
Effekt (Watt)
3.84 W
Serie
RPM
Förpackning
Bulk
Terminering
3 trådledare
Arbetstemperatur
14-158°F (-10-70°C)
Spänning - märkt
Godkännande myndighet
cURus, TUV
Storlek/dimension
Rektangulär/avrundad - L 57,25 x H 50,37mm
Vikt
0,077 lb (34,93 g)
Bredd
15,20mm
Strömklassning (Ampere)
0,200A
Luftflöde
7,4 CFM (0,207m³/min)
Spänningsintervall
7-13,2VDC
Statiskt tryck
0,800 in H2O (199,3 Pa)
Material - ram
Polybutylentereftalat (PBT)
Lagertyp
Kula
Material - blad
Polybutylentereftalat (PBT)
Fläkttyp
Livslängd @ temp.
70 000tim vid 40°C