OD9238-24HBVXC har utgått och tillverkas inte längre.
Tillgängliga ersättningsprodukter:
MFR Recommended
Orion Fans
I lager: 0
Datablad
Similar
ebm-papst Inc.
I lager: 0
Similar
ebm-papst Inc.
I lager: 243
Datablad
Delta Electronics
I lager: 116
Fläkt Tubeaxial 24VDC Fyrkantig - L 92,5mm x H 92,5mm Kula 135,0 CFM (3,78m³/min) 2 trådledare
OD9238-24HBVXC
DigiKeys produktnummer
1053-1289-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
OD9238-24HBVXC
Beskrivning
FAN AXIAL 92.5X38MM 24VDC WIRE
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
EDA-/CAD-modeller
OD9238-24HBVXC Modeller
Brus
58,0dB
Serie
Effekt (Watt)
16 W
Artikelstatus
Föråldrad
Arbetstemperatur
14-158°F (-10-70°C)
Storlek/dimension
Fyrkantig - L 92,5mm x H 92,5mm
Godkännande myndighet
cURus, TUV
Bredd
38,00mm
Strömklassning (Ampere)
0,700A
Luftflöde
135,0 CFM (3,78m³/min)
Material - ram
Polybutylentereftalat (PBT), fiberglasförstärkt
Statiskt tryck
0,740 in H2O (184,3 Pa)
Material - blad
Livslängd @ temp.
50 000tim vid 40°C