OD9238-12MBVXE
DigiKeys produktnummer
1053-OD9238-12MBVXE-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
OD9238-12MBVXE
Beskrivning
FAN AXIAL 92X38MM 12VDC WIRE
Tillverkarens standardleveranstid
27 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Fläkt Tubeaxial 12VDC Fyrkantig - L 92mm x H 92mm Kula 124,8 CFM (3,49m³/min) 2 trådledare
Brus
64,1dB(A)
Serie
Effekt (Watt)
24.2 W
Artikelstatus
Aktiv
Arbetstemperatur
-4-149°F (-20-65°C)
Storlek/dimension
Fyrkantig - L 92mm x H 92mm
Godkännande myndighet
CE, cURus, TUV, UR
Bredd
38,00mm
Strömklassning (Ampere)
2,00A
Luftflöde
124,8 CFM (3,49m³/min)
Spänningsintervall
8-13,8VDC
Statiskt tryck
1,100 in H2O (274,0 Pa)
Material - ram
Polybutylentereftalat (PBT)
Material - blad
Polybutylentereftalat (PBT)
Fläkttyp
Livslängd @ temp.
70 000tim vid 40°C