OD9238-12HBVXC har utgått och tillverkas inte längre.
Tillgängliga ersättningsprodukter:
MFR Recommended
Orion Fans
I lager: 0
Datablad
Similar
ebm-papst Inc.
I lager: 0
Similar
ebm-papst Inc.
Datablad
Qualtek
I lager: 40
Fläkt Tubeaxial 12VDC Fyrkantig - L 92,5mm x H 92,5mm Kula 135,0 CFM (3,78m³/min) 2 trådledare
OD9238-12HBVXC
DigiKeys produktnummer
1053-1287-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
OD9238-12HBVXC
Beskrivning
FAN AXIAL 92.5X38MM 12VDC WIRE
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
EDA-/CAD-modeller
OD9238-12HBVXC Modeller
Kategori
Egenskaper
Automatisk omstart
Tillv.
Brus
58,0dB
Serie
Effekt (Watt)
16 W
Förpackning
Box
RPM
Artikelstatus
Föråldrad
Terminering
2 trådledare
Spänning - märkt
Arbetstemperatur
14-158°F (-10-70°C)
Storlek/dimension
Fyrkantig - L 92,5mm x H 92,5mm
Godkännande myndighet
cURus, TUV
Bredd
38,00mm
Strömklassning (Ampere)
1,3A
Luftflöde
135,0 CFM (3,78m³/min)
Material - ram
Polybutylentereftalat (PBT), fiberglasförstärkt
Statiskt tryck
0,740 in H2O (184,3 Pa)
Material - blad
Lagertyp
Kula
Livslängd @ temp.
50 000tim vid 40°C