OD4028-24HBXE
DigiKeys produktnummer
1053-OD4028-24HBXE-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
OD4028-24HBXE
Beskrivning
FAN AXIAL 40X28MM 24VDC WIRE
Detaljerad beskrivning
Fläkt Tubeaxial 24VDC Fyrkantig - L 40mm x H 40mm Kula 31,5 CFM (0,882m³/min) 2 trådledare
Kategori
Egenskaper
Automatisk omstart
Tillv.
Brus
64,2dB(A)
Serie
Effekt (Watt)
10.8 W
Förpackning
Box
Arbetstemperatur
-4-149°F (-20-65°C)
Storlek/dimension
Fyrkantig - L 40mm x H 40mm
Godkännande myndighet
CE, cURus, TUV, UR
Bredd
28,00mm
Strömklassning (Ampere)
0,450A
Luftflöde
31,5 CFM (0,882m³/min)
Spänningsintervall
14-26VDC
Statiskt tryck
3,000 in H2O (747,3 Pa)
Material - ram
Polybutylentereftalat (PBT)
Lagertyp
Kula
Material - blad
Polybutylentereftalat (PBT)
Fläkttyp
Livslängd @ temp.
70 000tim vid 40°C