OD4028-12HB
OD4028-12HB
OD4028-12HB
DigiKeys produktnummer
1053-1223-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
OD4028-12HB
Beskrivning
FAN AXIAL 40X28MM 12VDC WIRE
Detaljerad beskrivning
Fläkt Tubeaxial 12VDC Fyrkantig - L 40mm x H 40mm Kula 12,0 CFM (0,336m³/min) 2 trådledare
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
OD4028-12HB Modeller
Kategori
Brus
37,0dB
Förpackning
Box
Arbetstemperatur
-4-176°F (-20-80°C)
Godkännande myndighet
cURus, TUV
Spänning - märkt
Strömklassning (Ampere)
0,200A
Storlek/dimension
Fyrkantig - L 40mm x H 40mm
Spänningsintervall
7-14VDC
Bredd
28,00mm
Material - ram
Polybutylentereftalat (PBT), fiberglasförstärkt
Luftflöde
12,0 CFM (0,336m³/min)
Material - blad
Statiskt tryck
0,320 in H2O (79,7 Pa)
Livslängd @ temp.
60 000tim vid 45°C