OD3010-12HB01A
OD3010-12HB01A
OD3010-12HB01A
DigiKeys produktnummer
1053-1200-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
OD3010-12HB01A
Beskrivning
FAN AXIAL 30X10.2MM 12VDC WIRE
Tillverkarens standardleveranstid
27 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Fläkt Tubeaxial 12VDC Fyrkantig - L 30mm x H 30mm Kula 5,0 CFM (0,140m³/min) 3 trådledare
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
OD3010-12HB01A Modeller
Kategori
Egenskaper
Hastighetssensor (varvtalsmätare)
Tillv.
Brus
30,2dB(A)
Serie
RPM
Förpackning
Box
Terminering
3 trådledare
Artikelstatus
Aktiv
Arbetstemperatur
-4-149°F (-20-65°C)
Spänning - märkt
Godkännande myndighet
cURus, TUV
Storlek/dimension
Fyrkantig - L 30mm x H 30mm
Strömklassning (Ampere)
0,120A
Bredd
10,20mm
Spänningsintervall
11-13,8VDC
Luftflöde
5,0 CFM (0,140m³/min)
Material - ram
Polybutylentereftalat (PBT), fiberglasförstärkt
Statiskt tryck
0,210 in H2O (52,3 Pa)
Material - blad
Lagertyp
Kula
Livslängd @ temp.
50 000tim vid 45°C