OA254EC-UR-1WBIP68A är slut i lager och kan restnoteras.
Tillgängliga ersättningsprodukter:
Parametrisk ekvivalent
Orion Fans
I lager: 0
Datablad
Fläktar Tubeaxial 95-264VAC Rund - Diam. 254mm Kula 500,0 CFM (14,00m³/min) 2 trådledare
OA254EC
OA254EC-UR-1WBIP68A
DigiKeys produktnummer
1053-1881-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
OA254EC-UR-1WBIP68A
Beskrivning
FAN 254X89MM 95-264VAC IP68/ATEX
Detaljerad beskrivning
Datablad
EDA-/CAD-modeller
OA254EC-UR-1WBIP68A Modeller
Kategori
Brus
56,0dB
Effekt (Watt)
22,00W
Serie
RPM
1700 varv/min
Terminering
2 trådledare
Artikelstatus
Aktiv
Ingångsskydd
IP68 - dammtät, vattentät
Spänning - märkt
95-264VAC
Arbetstemperatur
-4-158°F (-20-70°C)
Storlek/dimension
Rund - Diam. 254mm
Godkännande myndighet
ATEX, CE, cURus, TUV, UR
Bredd
89,00mm
Vikt
4,6 lbs (2,1 kg)
Luftflöde
500,0 CFM (14,00m³/min)
Strömklassning (Ampere)
0,210A
Statiskt tryck
0,480 in H2O (119,6 Pa)
Material - blad
Polybutylentereftalat (PBT)
Fläkttyp
Tubeaxial
Livslängd @ temp.
60 000tim vid 40°C