OA254EC-UR-1WB
DigiKeys produktnummer
1053-1879-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
OA254EC-UR-1WB
Beskrivning
EC FAN 254X89MM 95-264VAC WIRE
Detaljerad beskrivning
Fläktar Tubeaxial 95-264VAC Rund - Diam. 254mm Kula 500,0 CFM (14,00m³/min) 2 trådledare
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
OA254EC-UR-1WB Modeller
Kategori
Brus
56,0dB
Effekt (Watt)
22,00W
Serie
RPM
1700 varv/min
Terminering
2 trådledare
Arbetstemperatur
-4-158°F (-20-70°C)
Spänning - märkt
95-264VAC
Godkännande myndighet
CE, cURus, TUV, UR
Storlek/dimension
Rund - Diam. 254mm
Vikt
4,6 lbs (2,1 kg)
Bredd
89,00mm
Strömklassning (Ampere)
0,210A
Luftflöde
500,0 CFM (14,00m³/min)
Statiskt tryck
0,480 in H2O (119,6 Pa)
Material - blad
Polybutylentereftalat (PBT)
Livslängd @ temp.
60 000tim vid 40°C