AFK128128A0-1.44N6NTM
DigiKeys produktnummer
5491-AFK128128A0-1.44N6NTM-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
AFK128128A0-1.44N6NTM
Beskrivning
GRAPHIC DISPLAY TFT RGB 1.44"
Tillverkarens standardleveranstid
8 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Utan pekfunktion Displaymoduler - LCD grafiska Genomskinlig Röd, grön, blå (RGB) TFT - färg MCU, SPI 1,44" (36,57mm) 128 x 128
Kategori
Diagonal skärmstorlek
1,44" (36,57mm)
Tillverkare
Orient Display
Visningsområde
B 25,50 x H 26,50mm
Serie
Bakgrundsbelysning
LED - vit
Förpackning
Box
Pixlar
128 x 128
Artikelstatus
Aktiv
Gränssnitt
MCU, SPI
Displaytyp
TFT - färg
Styrenhetstyp
ST7735S
Displayläge
Genomskinlig
Grafikfärg
Röd, grön, blå (RGB)
Pekskärm
Utan pekfunktion
Bildpunktsavstånd
B 0,20 x H 0,20mm