SZMMSZ5V6T1G
DigiKeys produktnummer
SZMMSZ5V6T1GOSTR-ND - Remsa och spole (TR)
SZMMSZ5V6T1GOSCT-ND - Remsbit (CT)
SZMMSZ5V6T1GOSDKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
SZMMSZ5V6T1G
Beskrivning
DIODE ZENER 5.6V 500MW SOD123
Tillverkarens standardleveranstid
45 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Dioder - zener 5.6 V 500 mW ±5% Ytmontering SOD-123
EDA-/CAD-modeller
SZMMSZ5V6T1G Modeller
Kategori
Spänning - fram (Vf) (max) @ If
900 mV @ 10 mA
Tillv.
Arbetstemperatur
-55°C-150°C
Tolerans
±5%
Inkapsling/låda
Effekt - max
500 mW
Impedans (max) (Zzt)
40 Ohms
Basproduktens nummer
Ström - läckström @ Vr
1 µA @ 2 V