SZMM3Z20VST1G är tillgänglig för köp men finns normalt inte i lager.
Tillgängliga ersättningsprodukter:
Similar
Vishay General Semiconductor - Diodes Division
I lager: 0
Dioder - zener 20 V 300 mW ±2,45% Ytmontering SOD-323
SC-76, SOD-323
SZMM3Z20VST1G
DigiKeys produktnummer
488-SZMM3Z20VST1GTR-ND - Remsa och spole (TR)
488-SZMM3Z20VST1GCT-ND - Remsbit (CT)
488-SZMM3Z20VST1GDKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
SZMM3Z20VST1G
Beskrivning
DIODE ZENER 20V 300MW SOD323
Tillverkarens standardleveranstid
54 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Kategori
Ström - läckström @ Vr
50 nA @ 14 V
Tillv.
Spänning - fram (Vf) (max) @ If
900 mV @ 10 mA
Serie
Arbetstemperatur
-65°C-150°C (TJ)
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
Grad
Automotive
Artikelstatus
Aktiv
Godkännande
AEC-Q101
Spänning - Zener (Nom) (Vz)
Monteringstyp
Ytmontering
Tolerans
±2,45%
Inkapsling/låda
Effekt - max
300 mW
Leverantörens enhetsförpackning
SOD-323
Impedans (max) (Zzt)
55 Ohms